Heti sajtómegjelenések 48. hét

Médiamegjelenések

Az alábbiakban olvashatók az EXIM Magyarország elmúlt heti legfrissebb sajtómegjelenéseinek összefoglalói.

Index: Elárulta Nagy Márton, mit gondol a román fizetésekről

,,A jövőben a belső konjunktúra igazi támasza lesz a növekedésnek – többek között erről beszélt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Miskolcon a Joint Venture Szövetségen (JVSZ) tartott előadásában. A tárcavezető külön kiemelte, hogy összesen 1410 milliárd forint érkezik majd a gazdaságba a Demján Sándor Programon keresztül. […] A Demján Sándor Program célja a hazai vállalkozások méretének megduplázása. A kkv-szektor jelenti a magyar gazdaság gerincét, amelynek támogatását, további megerősítését nyolc intézkedéssel segíti a kormány: Jelentős mértékű tőkefinanszírozási program; „1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program”; „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program – a digitalizáció elősegítése érdekében; A Széchenyi Kártya Program beruházási típusú hiteltermékei esetében a fizetendő éves kamat jelentős csökkentése 3,5 százalékra; Az Eximbank Zrt. exportösztönző hitelprogramjának újraindítása; Az Eximbank Zrt. által nyújtandó kifektetési hitelprogram, valamint az NTH által lebonyolított kifektetési tőkeprogram meghirdetése; A hazai kkv-szektort érintő európai uniós programok felgyorsítása; A kkv-szektor adminisztrációjának csökkentése, így a kötelező könyvvizsgálati értékhatár alkalmazási feltételének enyhítése.”

Portfolio: EXIM: A Baross Gábor Hitelprogram valóban a gazdaság újraindítását támogatta

,,2022 második felétől kezdődően többek között a kedvezőtlen kamatkörnyezet hatására jelentős visszaesés volt tapasztalható a vállalati hitelszerződési volumenben. A magas piaci kamatok ellensúlyozására jött létre a kormány kezdeményezésére az EXIM államilag támogatott hitelkonstrukciókat kínáló Baross Gábor Hitelprogramja. A BGH keretein belül megkötött 3 684 darab vállalati hitelszerződés által megközelítőleg 206 milliárd forint kamatmegtakarítást érhettek el a vállalatok, amely jelentősen támogatta a gazdaság újraindítását. A BGH 1 200 milliárdos keretéből 600 milliárd forint forgóeszközfinanszírozási célra volt igénybe vehető. Sokan gondolták úgy, hogy a vállalatok a kedvező forgóeszköz-finanszírozás miatt saját forrásaikat állampapírba vagy lekötött betétekbe fogják fektetni, mivel a támogatott hitelek kamatát meghaladták az állampapír vagy betéti hozamok. Az EXIM ügyfeleinek 2023-as pénzügyi beszámolóiból kinyerhető adatok alapján ma már megállapítható, hogy a kifolyósításra került forgóeszközhitelek mintegy 95 százaléka valós reálgazdasági célt szolgált. Dr. Berta Adrienn szakcikke.”

Index: Brutális számokról és óriásprogramokról megy a vita a parlamentben

,,Ma kezdődik a jövő évi költségvetés általános vitája a parlamentben. Cikkünkben áttekintjük, hogy mit tartalmaz a 2025-ös büdzsé, és hogy ezen belül milyen gazdaságélénkítő lépéseket ígér az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv. […] A kormány újraindítja a Magyar Export-Import Bank Zrt. exportösztönző hitelprogramjait, meghirdetik az Eximbank Zrt. által nyújtandó kifektetési hitelprogramot, valamint az NTH által lebonyolított kifektetési tőkeprogramot a hazai vállalkozások külpiaci megjelenésének támogatása érdekében.”

Hirado.hu: Szatmáry Kristóf: A hazai kis- és középvállalkozások gyakorlatilag a magyar gazdaság gerincét adják

,,A kormány kiemelt feladatának tekinti a kis- és középvállalkozások megerősítését. Ezt a célt szolgálja egyebek mellett a Demján Sándor-program, amely több mint 1400 milliárd forinttal támogatja a vállalkozások fejlődését. A program fő üzenete a fiatalok felé az, hogy Magyarországon ma érdemes vállalkozni. Szatmáry Kristóf, a Fidesz országgyűlési képviselője volt az M1 vendége.”

MTI: Az Eximbank 500 millió eurós nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre

,,Ötszáz millió euró értékben nemzetközi kötvénykibocsátást valósított meg az Eximbank – jelentette be az MTI-hez eljuttatott közleményében az ország hivatalos exporthitel-ügynöksége.”

További megjelenések a témában: economx.hu; HVG; Portfolio; Világgazdaság; webradio.hu; Növekedés.hu; hir.ma; frisshirek.hu; mfor.hu; privatbankar.hu; hungarytoday.hu; TrendFM

Portfolio: Új részleteket közöltek a kormány kkv-támogató programjáról

,, A magyar gazdaság növekedésének elindításához a kormány új támogatási programokat jelent be a kis- és középvállalkozások számára, amelyek a beruházások ösztönzését és a vállalatok likviditásának mozgósítását célozzák – jelentette be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésben. […] A magyar kormány 21 pontos gazdasági akciótervének egyik fő pillére a kis- és középvállalkozások (kkv-k) támogatása, amelynek célja a hazai vállalkozások méretének megduplázása. Mint arról korábban írtunk, ennek érdekében nyolc intézkedést vezetnek be: jelentős tőkefinanszírozási programot indítanak; elindítják az „1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Programot”; a digitalizáció elősegítésére meghirdetik a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” programot; a Széchenyi Kártya Program beruházási hiteltermékeinek éves kamatát 3,5%-ra csökkentik; újraindítják az Eximbank Zrt. exportösztönző hitelprogramját; kifektetési hitel- és tőkeprogramokat hirdetnek.”

Portfolio: 2024-ben ők lettek az ingatlanpiac legjobbjai!

,,2024-ben már 15. alkalommal osztottuk ki a Portfolio Property Awards díjait, ezel elismerve az idei év legkülönlegesebb és legmeghatározóbb ingatlanpiaci projektjeit és tranzakcióit. A 10 tagból álló fizikai és 40 online szakmai zsűri döntött az év PM és FM cégéről, az év finanszírozójáról, az év lakóprojektjéről (150 lakás felett és alatt), az év irodabérleti és raktárbérleti tranzakciójáról, valamint hotelprojektjéről, az év ipariingatlan-fejlesztéséről (20 ezer négyzetméter alatt és felett), illetve irodafejlesztéséről, az év befektetési tranzakciójáról (belföldön és külföldön), az év ingatlanpiaci M&A üzletéről és az év ingatlanpiaci tehetségéről. […] Év Finanszírozója: OTP Bank – Az OTP Bank 2024-es ingatlanpiaci tevékenysége a vállalkozások számára kínált különböző finanszírozási megoldásokon alapul, amelyek célja a gazdasági fejlesztések támogatása. A bank számos, állami támogatású és klasszikus finanszírozási terméket nyújt, például beruházási, forgóeszköz- és projektfinanszírozási hiteleket. Ezen kívül kiemelt figyelmet fordít a zöld fejlesztésekre, például az EXIM Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel keretében.”

Vissza a hírekhez