Jogi előadó/jogtanácsos (szabályozás és működéstámogatás)

Jog, audit
Terület:
Jog, audit
Teljes
Munkaidő:
Teljes
Határozott idejű
Foglalkoztatási formája:
Budapest
Munkavégzés helye:
Budapest

Milyen feladatok várnak rád?

  • A bank és a biztosító belső szabályzatainak jogi és szabályozási szempontú véleményezése,
  • Részvétel a bank és a biztosító alapdokumentumainak előkészítésében és rendszeres felülvizsgálatában,
  • Belső szabályozási folyamatok koordinálásában való részvétel,
  • A bank és a biztosító működésével, üzemeltetésével kapcsolatos szerződések elkészítése és véleményezése,
  • Jogi tanácsadás a bankot és a biztosítót érintő szabályozási és működéstámogatási kérdésekben,
  • Szabályozási projekt jogi támogatása.

Téged várunk a csapatba, ha rendelkezel az alábbiakkal:

  • Legalább 1 éves releváns szakmai tapasztalat,
  • Jogi egyetemi végzettség
  • Precizitás, pontosság
  • Jó problémamegoldó képesség
  • Rendszerszemlélet
  • Megbízható számítógépes ismeretek (MS Office, jogtár, cégtár)
  • Középszintű aktív angol nyelvtudás

Előnyt jelent:

  • Jogi szakvizsga,
  • 1 évet meghaladó releváns szakmai tapasztalat,
  • Pénzügyi intézményre vonatkozó releváns joganyag, felügyeleti ajánlások ismerete,
  • Szabályozási (kiemelten pénzügyi intézménynél vagy biztosítónál szerzett) tapasztalat,
  • Jogszabályalkotásban szerzett tapasztalat,
  • Szabályozási és kodifikációs szakjogászi tanulmányok,
  • Pénzügyi intézménynél vagy biztosítónál szerzett tapasztalat,
  • Deregulációs vagy egyéb szabályozási projektekben való részvétel.

    Miért érdemes az EXIM-nél dolgozni? Ez vár Rád:

    • Stabil munkahely egy biztos hátterű cégnél,
    • Rugalmas munkavégzés negyedéves munkaidőkeretben,
    • Szakmai fejlődési lehetőség,
    • Önálló, felelősségteljes munkakör,
    • Kimagasló béren kívüli juttatási csomag,
    • Támogató munkahelyi légkör.